خرید گازهای آزمایشگاهی با ناب اکسیژن

گازهای آزمایشگاهی و گازهای صنعتی دو نوعی است که به صورت تجاری عرضه می شوند. گازهای صنعتی دارای خلوص بالای ۹۰ درصد هستند. اما برای گازهای آزمایشگاهی وجود ناخالصی های گازی می تواند مشکل ساز باشد و برای گازهای آزمایشگاهی از گازهایی با خلوص بالا تر از ۹۹ درصد استفاده می کنند. در طول دهه های گذشته تولیدات و فرآیند های زیادی در صنعت توسعه پیدا کرده اند. گاز و فناوری های مربوط به گاز ها نیز که در صنعت و آزمایشگاه استفاده می شوند و همچنین ابزار و تجهیزات مرتبط با این گاز ها، مورد توجه قرار گرفته اند. گازهای آزمایشگاهی برای آنالیز، اندازه گیری و … کار برد دارند.

کاربرد گازهای آزمایشگاهی

اصلی‌ترین کاربرد گازهای آزمایشگاهی آنالیز و اندازه‌گیری است. انتخاب نوع و میزان خلوص این گازها بستگی به نوع کاربرد آن‌ها دارد. اما معمولاً خلوص بیشتر آن‌ها باعث بهتر شدن نتایج و کیفیت آزمایش خواهد شد. به‌علاوه استفاده از این گازها دقت دستگاه‌ها را نیز بالاتر می‌برد و کالیبراسیون دستگاه‌ها را راحت‌تر می‌کند. این موضوع به‌خصوص در دستگاه‌هایی که با گازهای خطرناک و سمی سروکار دارند بسیار راحت‌تر است.

انواع این گازها :

گاز اکسیژن : اکسیژن به عنوان گاز آزمایشگاهی در دستگاههای شناسایی و آنالیز مواد شیمیایی وکالیبراسیون دستگاه ‌های آزمایشگاهی به کار می رود .

این گاز در صنایع مختلف نیز کاربردهای وسیعی دارد از اکسیژن در تصفیه آب و فاضلاب ، تولید متانول ، تولید اتیلن اکساید و به عنوان اکسید کننده در موشک ها ، سفید کردن خمیر کاغذ درکاغذ سازی ، در جوشکاری ، در ساخت فولاد و سیمان سازی کاربرد دارد .

گاز نیتروژن : این گاز بی‌رنگ و بی‌مزه یکی از گازهای پرکاربرد در صنایع مختلف است. نیتروژن را می‌توان در دو حالت گاز و مایع در صنایع مختلف استفاده کرد.

به‌منظور تهیه نیتروژن مایع گاز نیتروژن را تقطیر می‌کنند و سپس برای حمل‌ونقل و استفاده آسان‌تر از فلاسک نیتروژن استفاده می‌شود. از گاز نیتروژن برای آماده‌سازی مخازن ذخیره نفت استفاده می‌شود.

گاز هلیوم : هلیوم یکی از گازهای بی‌اثر که می‌توان آن را در صنایع موشکی و فضایی به کار برد. در این صنایع گاز هلیوم به‌عنوان گاز پرکننده بالن‌های کوچک و بزرگ فضایی استفاده می‌شود. همچنین از این گاز می‌توان برای پر کردن بالن‌های هواشناسی و تفریحی نیز استفاده کرد.

این گاز معمولاً برای جوشکاری قوس استفاده می‌شود. درواقع در جوشکاری قوس برای حفاظت از نتیجه جوشکاری و ماندگاری آن از گاز هلیوم استفاده می‌شود.

گاز هیدروژن : از گاز هیدروژن می‌توان برای ساخت انواع ترکیبات پرکاربرد در صنعت و آزمایشگاه استفاده کرد. به عنوان‌ مثال هیدروژن ماده‌ای مناسب برای ساخت آمونیاک، اسید هیدروکلریک، متانول و تریتیوم است.

این ترکیبات نشان می‌دهند که کاربرد اصلی گاز هیدروژن در صنایع هسته‌ای است. درواقع هیدروژن دارای یک ایزوتوپ رادیواکتیو است که ماده اصلی فرایندهای هسته‌ای و انجام فرایندهای همجوشی هسته‌ای است.

از هیدروژن برای ساخت روغن‌های جامد در صنایع غذایی نیز استفاده می‌شود. این گاز را می‌توان به‌منظور تسهیل فرایند استخراج نفت و انجام اصلاحات در نفت خام نیز استفاده کرد.

گاز آرگون : جوشکاری آرگون یکی از پرکاربردترین انواع جوشکاری در صنایع مختلف است. چراکه آرگون گازی بی‌اثر است و با هوا واکنش نمی‌دهد. درنتیجه از آن برای جوشکاری فلزات استفاده می‌شود.

فلزاتی که جوشکاری آن‌ها با اکسیژن باعث اکسیده شدن فلز و بعضاً از بین رفتن جوشکاری خواهد شد. از این گاز معمولاً برای تصفیه برخی عناصر نظیر زیرکنیوم یا نگهداری از بلورهای عناصر دیگر نظیر ژرمانیوم و سیلیسیم استفاده می‌شود.

کیفیت گازهای آزمایشگاهی

به دلیل اهمیت گازهای آزمایشگاهی، کیفیت داشتن در هنگام فروش گازهای آزمایشگاهی نیز الزامی است. سیلندر های گاز خالص با توجه به تضمین ارائه دهنده و تولید کننده و یا با گواهی استاندارد معتبر تهیه می شوند. برخی از مشتریان حساس نسبت به کیفیت گاز برای هر سیلندر گازی که دریافت می کنند تضمین تقاضا می کنند.

گاز مخلوط نیز شامل طیف گسترده ای از سطوح کیفیت هستند که طبق گواهینامه های مختلف ارائه می شوند. رایج ترین مخلوط های گازی (نظیر مخلوط گازی جوشکاری) با استفاده از فناوری خاصی به صورت بهینه تولید می شوند. مخلوط های گازی برای کاربرد های مختلفی از جمله بسته بندی مواد غذایی یا مخلوط گازی لیزر استفاده می شوند و با توجه به کیفیت درخواستی مشتری تهیه می شوند.

آن دسته از گاز کالیبراسیون آزمایشگاهی به کار می روند نیازمند گواهی و آنالیزی هستند که کیفیت آن ها را برای کالیبره کردن دستگاه مشتری تایید کند. گازهای آزمایشگاهی باید دارای فشار و جریان ثابت و قابل کنترلی باشند.

فروش گازهای آزمایشگاهی با ناب اکسیژن

آن چیزی که باعث می‌شود فرایند آزمایشگاهی یا صنعتی شما با دقت بالا و کیفیت مناسب انجام شود، محل خرید گازهای آزمایشگاهی مورداستفاده است. شما باید از محلی مطمئن گازهای صنعتی و آزمایشگاهی را خریداری کنید تا نگران خراب شدن نتایج در اثر عدم خلوص مناسب گاز یا بی‌کیفیت بودن آن نباشید.

مشاوره بگیرید :

برای خرید گازهای آزمایشگاهی لازم است که به شرکت های مطمئن رجوع شود. خرید این گاز ها باید از مراکزی انجام گیرد که بتوان به کیفیت محصولات آن ها مطمئن بود. ناب اکسیژن برای دریافت مشاوره خرید گازهای آزمایشگاهی در کنار شماست با ما در تماس باشید و از مشاوره فروش گازهای آزمایشگاهی توسط ناب اکسیژن برخوردار شوید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *